neusiedlersee_07.jpgDalší nádherný víkend za mnou, je čas nahodiť nový reportík. Vlastne nie report ale “poust” 🙂 Majky sa totiž nechal inšpirovaťa po úvodnom zamietnutí sa nakoniec pustil do prerábky web stránky zo statickej na blogový štýl a rozfičal Busdrajvera na WordPresse. A, ako to on zvykne, keď sa pre niečo nadchne, za pár dní a nocí zbúchal mesačnú prácu troch ľudí z web oddelenia a teraz môžeme pomaly nabehnúť na systém, keď si každý busdrajver bude nahadzovať svoje reporty. Už sa teším, ako to krásne ožije 🙂 Pri rozširujúcej sa rodine busdrajverov a snahe každého robiť si akýsi archív, zachytávajúci ducha doby a pri tom komunikovať so svojou komunitkou, sa máme na čo tešiť.

20.6.-21.6.2008 Neusiedler See

Veci sa opäť zbehli ne poslednú chíľu inak 🙂 Boli sme dohodnutí s Anciášom, že sa pridáme k nim na výlet do Chorvátska, ale Ancíkovci nakoniec odfičali na nejaký grécky ostrov. Takže bolo rozhodnuté, že osud mi určil na tohtoročnú svätojánsku noc iný program… Konzul ma volal na bicyklový víkend do kempu pri Neusiedler See. Takže nakoniec sme v piatok v super čase okolo 14.00 prchli z Blavy smer Parndorf, za Konzulovcami. Na busa, na záhradku hore, som musel vyložiť dva bicáky a pripnúť ich pavúkmi, čo bol celkom artistický výkon 🙂 Keďže “Neziderské jazero” (strašný názov) je niečo vyše 50 km od Blavy, tak sme boli za hodinku dole. Po ceste sme sa zdravili s holkou, ktorá tankovala na pumpe do žltobéžového busíka polepeného kvetinkami (!!), blikali sme si aj s dvoma krabičiarmi 🙂
Musím sa priznať, že voči kempu u trotlov som mal určité predsudky ale realita ma veľmi milo prekvapila a musím opäť skonštatovať, že u nás na Slovensku potrvá ešte niekoľko generácií, kým budú veci fungovať.. Kemp sa mi veľmi páčil, všetko super fungovalo, bolo, kde to človek čakal a domáci dokázali byť v kľude a až v nákazlivo dobrej nálade. Konzul ma v tých 33°C uvítal vychladeným pivom a výbornou správou – zastaví sa tu aj JozefTT na jeden večer! Jožo došiel v osvedčenej zostave s Juniorom a po ustajnení busíka a okúpaní sa vytiahol fľašu slivovice, čím dal večeru náhle iný ráz 😉 Kuli sme pikle na sobotu, keď sme chceli vyraziť na bici výlet. Dohodlo sa, že Jožo pôjde tiež s nami. Požičia si bajk v požičovni, prevezeme sa bici kompou na druhú stranu jazera a vrátime sa okolo severnej strany nazad do kempu. Tak sa aj stalo a bol z toho super zážitok, nádherná scenéria viníc, dediniek a sklípkov, lužného lesa a polí s kvetmi, vtáctva a úžasná klíma – fascinujúce vône plné života. Večer sa Jozef, hoci nerád rozlúčil a odfičal za povinnosťami domov. My s Konzulovcami sme ukonaní okoštovali víno a potom relatívne skoro kapitulovali pred komármi, ktorí predošlú noc neboli. V nedeľu sa už Konzulovci ponáhľali do Žiliny, tak sme ich vyprevadili až po Modru, kde sme si dali Kebab a rozlúčili sme sa.

22.06:2008 Myjava

Malo to tak asi byť, lebo víkend ešte nekončil. Busík nabral koordináty Trstín, Jablonica, Brezová, Myjava. Po ceste sme si blikali z dvomi krabicami, odchádzajúcimi z Myjavy. Konal sam totiž folklórny festival, na ktorý vyrazili Majky so Zeleným už v piatok. Aj keď sme došli na záver fesťáku, stihol som nasať fantastickú atmosféru tej akcie. Chalani mi vyprávali, ako si krásne fičali 2 dni so svojimi nástorojmi (Zeleného bubon to neprežil, česť jeho pamiatke:)) a urobili malý happening. Posedeli sme v rôznych výčapoch a ochutnali dobroty rôznych slovenských kuchýň, kotré sa na festivale prezentovali. Na záver sa k nám priojili Myjavskí kamaráti, s ktorými sme ešte podebatovali na lúke. Nazad smer Blava sme išli pred stmievaním. Polnočná pauzička pri jazere v Kútoch zavŕšila bohatý víkend. Keď v polnočnom tichu pod hviezdami zrazu začal ohňostroj (nejaký z rybárov zrejme oslavoval), ja som sa iba priblblo usmieval a v duchu Druidov vzdával vďaku slnovratu..

Pandero