Links

Hossegor FR 2016

Z mojich pôvodných plánov spraviť si na konci leta pozvolnú pojazdnú párty smerom k Atlantiku o troch busích posádkach a viac než 10 luďoch, sa napokon stala sólo cesta priamo do Hossegoru.
Mojim plánom bolo ísť pozrieť kamaráta ktorý tam robí v jednom tamojšom bare nad centrálnou plážou, učiť sa surfovať a zažiť znova atmosféru Hossegoru, ktorá je celkom silná aj mesiac po sezóne. Súčasťou miestnej kultúry je velký počet obytných áut a hlavne vela VW busov aj prvej aj druhej generácie, ktorých výskyt tam na pobreží niejeje nijak výnimočným zjavom.
K Hossegoru tiež mimo kopy mladých ludí a surfuchtivých jedincov neodmyslitelne patrí aj celkom velký počet starých francúzskych áut a amerík, tiež v bežnej premávke.

Väčšinu áut som postretal na uliciach a šťastnou náhodou.
Natrafil som aj na jeden zraz ktorý organizoval “Combi Cruiser Club”, miestny autoklub zameraný na staré VW busy, popri výstave surfových dosiek (Art by Shapers)

A vyskytol som sa tam počas surfovej súťaže Quicksilver Pro France 2016, tú som šiel zopárkrát skuknúť tiež.

Zvyšok je zrozumitelný z fotiek. Užite si ich a možno sa aj nechajte inšpirovať k ceste do tohoto nádherného kraja, ktorý okrem vintage carspottingu ponúka aj mnoho iných krás.

 

Posledných 5 príspevkov od Tonči

2 comments to Hossegor FR 2016

 • avatar Pierko

  To vyzera ze to bol naaadherny vylet. Ja uz dlhsie planujem – Sarkanom za surfovanim takze ked som dopozeral fotky tak som slintal. Nadhera.

  Pierko

  Odpovedaj

  avatar

  Tonymania Reply:

  Juuj no zo sarkanom to bude ale ine posmakovanicko. Dovtedy budem mat aj ja dvojku jazdivu tym padom ta beriem za slovo a uz sme dve posadky na T2 smerom za surfom : ))
  Tak vyzera plan. Ci zas nepojdem sam sa uvidi az na mieste : ))

  Odpovedaj

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Please leave these two fields as-is:

Protected by Invisible Defender. Showed 403 to 345,956 bad guys.